INFO

Zapraszam na mojego bloga poświęconego ptakom i innym zwierzętom. Od dawna zajmuję się malowaniem głównie ptaków. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem danego obrazu, formy płaskiej, figurki, napisz e-maila. Rzeczy, które tworzę są ozdobą mieszkań, biur lub służą do edukacji przyrodniczej.

KONTAKT: michal.molicki.art@gmail.com
02 85170007 0057 0562 0027 0001 nr konta

.

.
.

.

.

piątek, 3 kwietnia 2015

KRASKOWE, LELKI, JERZYKI I KUKUŁKI / ROLLERS, NIGHTJARS, SWIFTS AND CUCKOOS

Kraskowe to gtupa pieknych, kontrastowo ubarwionych ptaków. Ich rodzimym środowiskiem życia jest tropikalna strefa równikowa. Ptaki te zamieszkują różne środowiska. Od sawanny, po doliny rzek, suchych łąk, gliniastych urwisk.Przedstawicielami kraskowych w Polsce jest: żołna, kraska, zimorodek, dudek.
Lelki (Lelkowe) to ptaki blisko spokrewnione z sowami, a także z jerzykami. Charakteryzują się cichym lotem, miękkim upierzeniem i szeroką, (zaopatrzoną w włosowate pióra czuciowe) paszczę. Krótkie i niezbyt mocne nogi pozwalają lelkom siedzieć wzdłuż gałęzi. Przedstawicielem lelkowych w Polsce jest - lelek.
Jerzyki to ptaki spędzające większą część życia w powietrzu. Na ziemię zlatują tylko w czasie lęgów. Jedzą, piją, a nawet śpią i kopulują w locie.
Kukułki słyną z podrzucania jaj innym ptakom. Same nie zajmują się potomstwem. Sylwetką przypominają ptaki drapieżne. Tropikalne kukułki są bardziej kolorowe. Nasza kukułka występuje w dwóch odmianach barwnych - szarej i rudej. 
Wszystkie kraskowe, lelki, jerzyki i kukułki są wykonane ze sklejki z zachowaniem proporcji.
Dudek. Fot. MM
Jerzyki.
Kukułka.
Dudek w locie.

Zimorodek.
Lelek - aranżacja.
Zimorodek.
Żołna w locie.
.
Jerzyk
Kraska w locie i siedząca.
Kukułka.
Żołna.
Dudki / Hoopoes. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz