INFO

Zapraszam na mojego bloga poświęconego ptakom i innym zwierzętom. Od dawna zajmuję się malowaniem głównie ptaków. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem danego obrazu, formy płaskiej, figurki, napisz e-maila. Rzeczy, które tworzę są ozdobą mieszkań, biur lub służą do edukacji przyrodniczej.

KONTAKT: michal.molicki.art@gmail.com
02 85170007 0057 0562 0027 0001 nr konta

.

.
.

.

.

sobota, 18 października 2014

PTAKI Z DREWNA - JAK POWSTAJĄ / BIRDS WITH WOOD - STEP BY STEP

Wszystkie ptaki, dostępne na blogu są ręcznie wykonane.
Jak powstają ptaki, które prezentuję na blogu?
FORMA PŁASKA
Pierwszy rodzi się pomysł na ptaka i jego odpowiednie ułożenie.
Następnie powstaje szkic na drewnie świerkowym (deska o różnej grubości) lub na sklejce liściastej. Kształt ptaka (szkic) zostaje wycięty wyżymarką ręczną. Gotową formę poddaję szlifowaniu - wygładzam ostre kanty i nierówności. Wycięty i oszlifowany ptak zostaje zagruntowany białym akrylem. Po wyschnięciu zaznaczam ołówkiem gdzie będą oczy, dziób, poszczególne partie piór i maluję. Proces ten wymaga precyzji i dokładności dlatego poświęcam mu najwięcej czasu. Każdy szczegół jest ważny i decyduje o wyglądzie końcowym ptaka.
Ostatnim etapem jest lakierowanie. Nadaje połysku i wyrazistości. Kolory są wysycone i wyraźne. Z tyłu montuję zawieszkę wykonaną z dratwy. Ptak może już zawisnąć na ścianie i cieszyć właściciela. Każdy ptak jest niepowtarzalny, nie można wykonać identycznego. Na tym polega rękodzieło. Nie stawiam na ilość lecz na jakość wykonywanych prac. Mogą się one różnić od pierwowzoru. Jeśli nie mam pracy, która jest na fotografii mogę zrobić podobną ale nie identyczną.
OBRAZ
Obrazy, dostępne na blogu, są podobnie jak formy z drewna malowane farbami akrylowymi. Dostępne różne wymiary. Stosuję lakierowanie i brak lakierowania. Nie używam werniksów.
Preferuję podobrazia bawełniane, gruntowane.
RZEŹBA
Fascynuje mnie rzeźba w drewnie lipowym. Zacząłem niedawno sam dłubać w lipie i próbuję stworzyć kształt ptaka. Jeśli będę miał gotowy produkt chętnie zaprezentuję na blogu. Zamówienia na rzeźbę z drewna muszą jeszcze długo poczekać, zanim nabiorę fachowej ręki do tworzenia figur ptasich.
Uszatka wykonana ze sklejki liściastej. Fot. MM
Puszczyk uralski - wykonany z drewna świerkowego. Fot. K. Ch.